Historie

Zkušenosti od roku 1922

«Naše heslo zní kvalita za rozumnou cenu»

Společnost Kirjakov se na začátku zabývala nákup a prodej koně a luxusní dopravu na svatby kočárem.

Firma byla založena v roce 1922 pánem Kirjakem Djakovem ve vesničce Čerkovna (obec Provadia) v Bulharsku.

V roce 1937 jeho syn, mistr Georgi Kirjakov založil dlouhou mlékárenskou tradici nejdřív v soukromé mlékárny jako učeň a po druhé světové válce v socialistické mlékárny kde se denne zpracovávalo 10 tun mléka.

V roce 1949 se stal mistr mlékárenské výroby.

Za svou dlouholetou praxi byl oceněn prestižními cenami.

Po revoluci v roce 1995 byla ve vesničce Čerkovna otevřená rodinná soukromá mlékárna s kapacitou 4 tun.

Své zkušenosti z mlékárenské výroby zde předal svého vnuka, mistra Georgie Milcheva který tu pracoval jako manažer a technolog mlékárny.

V roce 2005 pán Georgi Milchev v České republice založil mezinárodní společnost Milex na dovoz mléčné výrobky a uzenin nejvyšší kvality z Bulharska.

Postupně se sortiment z Bulharská rozšířil na marmelády, med, olivové oleje, nápoje a kosmetiku s růžovým olejem.

Pán Georgi Milchev vystudoval střední průmyslovou školu veterinární a zootechnickou, v oboru hospodářská zvířata a mlékárenství. Posleze absolvoval zkoušky na šéf kuchaře.

Dnes firma Milex provozuje síť maloobchodního i velkoobchodního prodeje. Výrobky dodáváme do řady obchodů a také je možné si je koupit i přímo u nás.

Informace

Na českém trhu firma působí již od roku 2005 s prvotním cílem nabídnout našim zákazníkům opravdu kvalitní produkty s vynikajícím poměrem kvality a ceny, navíc v dobře dostupných prodejních místech.

Naší filosofii vystihují zejména tyto základní principy:

1. NEKOMPROMISNÍ KVALITA

Prodáváme pouze produkty, o jejichž kvalitě jsme na 100% přesvědčeni. Před-výběr děláme za Vás a šetříme tak Váš čas a peníze.

2. VLASTNÍ DOVOZ

Prostřednictvím převážně vlastního dovozu a jejich přímého prodeje koncovým zákazníkům dosahujeme atraktivních prodejních cen, které se blíží maloobchodním cenám při nákupu „od sklepa“.

3. PROFESIONALITA PERSONÁLU

Můžeme se pochlubit profesionalitou personálu, která těžko hledá v domácí konkurenci srovnání – personál prodejen zná nabízené produkty prostřednictvím pravidelných degustací.

4. MOŽNOST VRÁCENÍ & VÝMĚNY

Samozřejmostí u nás je náhrada vadného zboží (při řádném prokázání). Ale jelikož jsme o kvalitě námi prodávaných produktů opravdu přesvědčeni, rádi vezmeme nepoškozené/neotevřené zboží v rozumné době zpět či vyměníme v kterékoli naší prodejně.

5. SPECIALIZACE

Soustředíme se především na privátní a firemní klientelu prostřednictvím vlastních prodejen či přímých dodávek.

Věříme, že Vás naše nabídka zaujme a těšíme se naviděnou!

Váš tým Bulgarica / bulharská mlékárna

                                                                                                     

                   První generace                       Druhá generace                      Třetí generace                      Čtvrtá generace                     Pátá generace

                   Kiryak Dyakov                        Georgi Kiryakov                      Milcho Kiryakov                     Georgi Milchev                      Diyan Stefanov