Éterické oleje - Bulharské speciality

Cena:
/>

bulharské speciality
saláty
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Přejít na obsah
Růžový olej Rosa Damascena 5ml
Omezená dostupnost
2990 Kč
Přidat
Růžový olej Rosa Damascena 10ml
Omezená dostupnost
5550 Kč
Přidat
Borovicový olej 8ml
Okamžitá dostupnost
150 Kč
Přidat
Levandulový olej 8ml
Okamžitá dostupnost
150 Kč
Přidat
Mátový olej 8ml
Okamžitá dostupnost
150 Kč
Přidat
Jalovcový olej 8ml
Okamžitá dostupnost
150 Kč
Přidat
Okamžitá dostupnost
900 Kč
Přidat
Tento produkt není k dispozici.
900 Kč
PřidatÉterické oleje

_______________________________________________________________________________________________________________Éterické oleje neboli rostlinné silice jsou obsaženy nejen v květech a polodech, sle i v listech, kůře a kořenech. Jejich chemické složení je velmi komplikované, v laboratorních podmínkách nenapodobitelné. Na výrobu několika kapek je někdy potřeba až kilogramu suroviny.
Co je dobré vědět o používání silic:
Při používání silic jsou rizika minimální. Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat vysokých koncentrací a vždy se podrobně seznámit s účinky jednotlivých silic. (Např. těhotné ženy či lidé s porouchami krevního tlaku by se měli dávat pozor na některé vyjmenované silice).
Proč vlastně dovede vůně "léčit"?
Čich je nejcitlivější smysl člověka. Jde vlastně o fyzikálně-chemický smysl, vůni totiž cítíme jen při bezprostředním kontaktu molekul vonné látky s našimi čichovými receptory. Ty vysílájí signály do mozku, který pak na tyto signály reaguje a může vyvolat impulsy. S čichovými nervy je totiž těsně spojená jak intelektuální tak analytická část mozku. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic, a odtud do celého těla. Tím je účinek násoben.
Možnosti použití
Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.
Inhalace
Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 – 8 kapek esenciálního oleje. Plamínek svíčky ohřívá misku, ze které se jako první odpařují těkavé vonné silice. Také stačí nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).
Koupele /ředěné/
Masáže /ředěné v rostlinném oleji/
Potírání pokožky /ředěné/
Neředěný lze na pokožku použít pouze tea tree - čajovníkový (Melaleuca alternifolia)
a levandulový étreický olej (Lavandula angustifolia).
Návrat na obsah
Web Analytics